Przejdź do treści

Onko-Mikołaje 2022 Podsumowanie naszej akcji charytatywnej

Zaczniemy ten wpis od odpowiedzi na pytanie, które zadawane jest nam najczęściej:

Jak to wszystko się zaczęło?

Akcja Onko-Mikołaje narodziła się w 2017 roku. Jej pomysłodawcą jest Monika Rymer. Swoją uwagę skierowała w stronę Dzieci z Onkologii w Bydgoszczy. Postanowiła podarować dzieciom z onkologii, uśmiechy na święta. Tak, by choć na moment mogły zapomnieć o cierpieniu, kroplówkach i bólu. Pierwsza akcja Onko-Mikołaje to było 30 paczek. Były to proste a zarazem wzruszające marzenia. Zrozumieliśmy że tak niewiele trzeba, by za zamkniętymi drzwiami Onkologii wywołać najpiękniejszy Uśmiech. Czasem ten ostatni….

Z roku na rok akcja rosła w siłę

Powstało Stowarzyszenie  Uśmiech Nadziei Dzieciom. Objęliśmy opieką wszystkie oddziały Onkologii i Hematologii dziecięcej szpitala Jurasza, Chodkiewicza w Bydgoszczy a także Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Traugutta w Bydgoszczy, Grudziądz, Gostycyn, Żalno.

Zdobyliśmy wielu przyjaciół dzięki którym pokonywaliśmy napotkane przeszkody. Dzięki firmie DPD mogliśmy kontynuować akcje w czasie pandemii, wysyłając paczki prosto do domów naszych Wojowników. Kurierzy  pełnili funkcje św. Mikołaja i dzięki temu paczuszki dotarły na czas.

6 edycja Onko-Mikołaje dobiegła końca…

Łatwo nie było. …

Z powodu inflacji musieliśmy zwolnić nasz lokal przy ulicy Noakowskiego. Bez siedziby organizacja akcji OnkoMikołaje stała pod znakiem zapytania. Nie mielibyśmy miejsca na magazynowanie prezentów i paczek od naszych cudownych darczyńców.

Na szczęście w naszym mieście jest dużo cudownych ludzi. Z pomocą przyszli Przyjaciele Stowarzyszenia: Wiceprezydent Michał Sztybel, Administracja Domów Miejskich w Bydgoszczy i firma Abramczyk.

W rekordowo szybkim czasie zorganizowano nam wspaniały lokal na Bohaterów Kragujewca 11. Otrzymaliśmy go akurat w porę żeby rozpocząć akcję OnkoMikolaje 2022.

Ale teraz już pora na prawdziwe podsumowania.

Oficjalnie ogłaszamy! Za nami 6 edycja akcji Onko-Mikołaje!

 W roku 2022 nasza akcja OnkoMikołaje cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Ilości paczek, uśmiechów i cudownej energii przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!

Przygotowaliśmy ok 300 paczek dla małych pacjentów z onkologii.

Tak aby uśmiechom nie było końca, odwiedziliśmy też z prezentami: Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu, Zespół Placówek Opiekuńczo -Wychowawczych Traugutta Bydgoszcz, Dom Dziecka Gostycyn i Żalno a także wsparliśmy prezentami Dom małego dziecka na ul.Stolarskiej w Bydgoszczy. Wspieramy  również  Rodziców  którzy całymi dniami czuwają nad swoimi dzieckiem przy łóżku. Mały gest w postaci kawy czy herbaty pozwala im choć na chwilę złapać oddech przed kolejna walką.

W czasie tych świat, mogliście też spotkać nas na Jarmarku świątecznym w Bydgoszczy. Cudownie było się  z Wami tam zobaczyć. Mimo mrozu była gorąca atmosfera i dużo śmiechu.

Otaczamy się dobrymi ludźmi

W tym miejscu musimy podziękować wspaniałym Mikołajom z PASJA 4×4, Komenda Policji oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Gostycynie. Dzięki Wam wydawanie paczek było prawdziwie magicznym wydarzeniem.

Dziękujemy też naszym Wolontariuszom i całemu zespołowi Stowarzyszenia Uśmiech Nadziei Dzieciom.

A przede wszystkim dziękujemy naszym Darczyńcom za wszystkie paczki, prezenty, słowa wsparcia, przekazanie rękodzieła na jarmark i tym którzy zapełniali nasze puszki. Bez Was nie byłoby nas, nie byłoby tylu uśmiechów.

Dziękujemy że mamy wokół siebie tak wspaniałych ludzi!